W dn. 19.06.2015r. w naszym zakładzie produkcyjnym odbędzie się szkolenie współorganizowane z Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa nt. „Konstrukcje drewniane – wykonawstwo i projektowanie”. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z naszym zakładem oraz z innowacyjnymi w skali kraju rozwiązaniami technologicznymi – automatyczną linią przetarcia drewna z komputerową segregacją sortymentu oraz mechaniczną wytrzymałościową klasyfikacją drewna budowlanego. Odbędzie się także prezentacja projektowania wiązarów dachowych łączonych na płytkę kolczastą przy użyciu oprogramowania MITEK.
W programie także zwiedzanie: dworku modrzewiowego i parku przy Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, wiatraka drewnianego typu Koźlak w Kocilewie, kościoła w Popowicach, Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Baszty Męczarni, a ponadto spacer po centrum Wielunia.

statuetka21 Marca wręczone zostały nagrody dla najlepszych firm skupionych wokół Izby Gospodarczej „Śląsk”. Jej celem jest nagrodzenie firm, które w minionym roku szczególnie odznaczyły się na arenie gospodarczej między innymi poprzez wdrażanie innowacji, prowadzenie nowych inwestycji, wysoką jakość i konkurencyjność oferowanych produktów, i usług oraz dynamiczny rozwój.
Tartak i Zakład Stolarski Janina i Wacław Witkowscy Sp.j. z Rychłowic koło Wielunia został laureatem konkursu FIRMA ROKU 2014 w kategorii PRZEDSIĘBIORSTWO.

Miło jest nam poinformować Państwa, iż w dn. 25 listopada br. na Zamku Królewskim w Warszawie Tartak i Zakład Stolarski Sp.j. Janina i Wacław Witkowscy otrzymał statuetkę „Mecum Tutissimus Ibis" w prestiżowym konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy „Pracodawca- organizator pracy bezpiecznej".

W tartaku Wacława Witkowskiego w Rychłowicach pod Wieluniem powstaje kolejna replika dawnego statku rzecznego. Trzeci z serii wiślanych galarów będzie zwodowany jeszcze w tym miesiącu.